Marocké putování - města sultánů a králů, podmanivá Sahara a Vysoký Atlas


Prodloužený okruh Marokem organizovaný pro malou skupinu 12 osob.

Individuální péče o klienty, zasvěcený výklad v češtině. Komfortní ubytování a stravování. Přeprava minibusem pro 15 osob. 

Odlet z Vídně, přímý let bez přestupu. 

Hledáme  čtyři osoby na doplnění skvělé party aktivních cestovatelů ve středním zralém věku. 

Program zájezdu

 

24. 03. 2022 - čtvrtek

Odlet z Vídně se společností Wizz Air v15:15, přílet do Marrákeše v 19:30, odjezd do hotelu (4*), večeře a nocleh.

 

25. 03. - pátek

Po snídani odjezd do Casablanky. V 15:00 prohldíka krásné moderní mešity Hasana II., která je největší turistickou atrakcí města. Okružní jízda Casablankou, návštěva staré medíny, ubytování v hotelu Kenzi Basma 4*, večeře a nocleh. 

 

26. 03. - sobota

Po snídani transfer do Rabatu, hlavního města Maroka a jednoho ze čtyř královských (sultánských)  měst. Uvidíme královský palác, mauzoleum Mohameda V., nedokončenou středověkou mešitu s Hasanovou věží a malebnou kasbu Oudayas. Seznámíme se s historií pirátské republiky Salé, která vznikla v 17. století ve staré medíně v Rabatu. Odjezd do Meknes, dalšího ze čtyř královských (dříve sultánských měst). Meknes je přirovnáváno k franouzskému Versailles, v době své největší slávy za sultána Moulaye Ismaila se snažilo francouzskému vzoru vyrovnat. Uvidíme Bab al Mansour - nejkrásnější bránu v Maroku, gigantické stáje a sýpky Moulaye Ismaila (na seznamu kulturního dědictví UNESCO). Večer přijedeme do Fezu, večeře a nocleh v hotelu (4*). 

 

27. 03. - neděle

Po snídani odjezd do starého Fezu, duchovního centra Maroka. Fez (Fès) je nejstarším marockým královských městem založeným již v 8. století. Úzké uličky města jsou živoucím muzeem. Súky, mešity, islámské školy, tradiční manufaktury, koželužny, to vše obklopené středověkými hradbami, uvnitř kterých nahrazují auta oslíci. Celodenní prohlídka města, při které uvidíme královský palác (exteriér), židovskou čtvrť s nejstarší synagogou, Modrou bránou pak vejdeme do spleti středověkých uliček. Za nenápadnými fasádami objevíme výstavné pohádkově krásné domy, budeme míjet svatá místa s hrobkami zakladatelů a učenců. Odpoledne krátká exkurze v manufaktuře na výrobu keramických mozaik, kterými jsou zdobeny významné marocké stavby. Večeře a nocleh ve Fezu.

 

28. 03. - pondělí

Po snídani v  hotelu následuje cesta na jih. První zastávkou bude město Ifrane ležící ve Středním Atlasu v nadmořské výšce 1600 metrů. Město připomíná spíše švýcarské letovisko. Dále pokračuje cesta do cedrových a borových lesů kolem městečka Azrou. Dříve zde žilo spousta endemických druhů zvířat jako berberský lev nebo medvěd. My se však setkáme jen s berberskými makaky, které můžete nakrmit burskými oříšky, které se zde prodávají. Budeme míjet město Midelt proslulé těžbou nerostů a také pěstováním jablek. Zastavíme v restauraci, která je známá přípravou čerstvých pstruhů, které se loví v horských bystřinách. Kamenité náhorní plošiny se budou střídat s palmovými oázami. Podél koryta řeky Ziz dojedeme navečer k Erfoudu, který je pravou bránou Sahary. Večeře a nocleh ve 4* hotelu Xaluca Maadid na pokraji Sahary. 

 

29. 03. - úterý

Po snídani odjezd do oázy Risani, cestou návštěva továrny na opracování kamenných bloků, které obsahují fosílie pradávných živočichů. Na Sahaře se nachází velké množství nalezišť, které dokumentují život na naší planetě před miliony let. Unikátní výrobky z fosilních hornin nacházejí užití jako krásné dekorace nebo se z nich zhotovují ozdobná umývadla, stolní desky a další luxusní bytové doplňky. V Risani navštívíme mauzoleum Moulaye Alího, prapředka současné vládnoucí dynastie.  Po prohlídce odjezd v džípech do saharských dun v Merzouga, ubytování v luxusním berberském kempu, jízda na velbloudech v poušti. Berberská večeře v kempu, nocleh ve vybavených stanech.

 

30. 03. - středa

Ráno pozorování východu slunce v dunách. Po snídani v kempu povede naše cesta již v autobuse do Tinghir (též Tinerhir), významného obchodního centra a nejkrásnější oázy v oblasti. Centrum je moderní, ale nad ním trůní mohutná historická kasba, která patřila mocnému pašovi El Glaoui. Přes ulice kasby vede cesta k soutěsce Todra. Řeka Todra se zařezává do skalnatého území, soutěska se zužuje a lemují ji stěny vysoké až 300 metrů. Malý výlet do soutěsky a pak další cesta přes město růží El Kelaa M´gouna s možností nákupu růžového oleje a dalších voňavých produktů. Údolím řeky Dades pokračuje cesta do Ouarzazate. Ouarzazate je bodem, kde se setkávají berberské a saharské kultury, a přitahuje jako magnet filmaře. Ve zdejších filmových ateliérech se natáčelo mnoho slavných filmů (Bible, Lawrence z Arábie, Gladiátor...). Nocleh a večeře v hotelu Dar Chamaa 4* v Ouarzazate. 

 

31. 03. - čtvrtek

Po snídani prohlídka historické kasby Taourirt, která stojí na východním okraji Ouarzazate. Je to jedna z největších hliněných staveb v Maroku. Dalším bodem programu je prohlídka Ait Benhaddou, nejzachovalejšího a nejkrásnějšího marockého ksaru - opevněné vesnice, který se v r. 1987 dostal na seznam kulturního dědictví UNESCO. Přejezd Vysokého Atlasu přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2 260 m). Příjezd do Marrákeše, pulsující orientální metropole a královského města. Ubytování a večeře ve 4* hotelu Le Kech v Marrákeši.

 

01. 04. - pátek

Snídaně v hotelu. Prohlídka "Perly jihu" - královského (sultánského) města Marrákeše. Zahrady Menara, minaret Koutoubija, saadijské hrobky, palác Bahia, růžové hradby města a jeho středověká medína. Marrákeš je považován za jedno z nejkrásnějších měst světa a mnoho známých celebrit zde má svoje domy. Návštěva berberské lékárny u středověké brány Agnaou, kde se seznámíme s přírodními léčivy z Maroka. Odpoledne volno na tržištích kolem náměstí Džemaa el Fna. Večeře a nocleh v hotelu Le Kech. 

 

02. 04. - sobota

Po snídani v hotelu odjezd z Marrákeše do oblasti Vysokého Atlasu. Vesnice Imlil, kam zamíříme, leží v nadmořské výšce 1800 metrů pod druhou nejvyšší horou Afriky Džebel Toubkal (4167 m). Dvouhodinový nenáročný výstup s horským vůdcem spojený s jízdou na oslících a obědem v berberské vesnici. Návrat na základnu a odjezd zpět do Marrákeše. Večeře a nocleh v hotelu Le Kech.

 

03. 04. - neděle

Po snídani v hotelu další program v Marrákeši- zahrady Majorelle, ruiny saadijského paláce Badi a židovská čtvrť, volno a odjezd na letiště v 16:00, odlet do Vídně ve 20:05. Přílet do Vídně v 00:10.

 

Cena:   51 900 Kč

 

 V ceně je zahrnuto: 

 • letecká doprava Vídeň - Marrákeš - Vídeň se společností Wizz Air
 • zavazadlo 20 kg, příruční zavazadlo 8 kg
 • doprava v Maroku v klimatizovaném minibusu
 • 10 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelích kategorie 4*
 • polopenze (snídaně a večeře)
 • vstupné uvedené v programu
 • doprovod českého odborného průvodce již z Vídně, doprovod místního průvodce dle zákona
 • pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

 

V ceně není zahrnuto:

 • obědy (se zastávkami na oběd je v programu počítáno)
 • nápoje po večeři v hotelích
 • spropitné 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • cestovní pojištění dle nabídky
 • PCR testy 

 

Další důležité informace:

 • výklad v českém jazyce během celého zájezdu
 • malá skupina max. do 12 osob
 • perfektní servis prověřený praxí a znalostí teritoria
 • prověřené hotely

 

Do Maroka mohou v současné době vstoupit pouze turisté, kteří mají platné očkování proti SARS-CoV-2 (minimálně 2 týdny od poslední dávky).

 

Aktualizace:  19.  12. 2021

 

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

 Fotogalerie:  © CK TILIA a Dreamstime.com

 

 

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.