the best https://www.filipinonet.com/ in the world is likely to be tremendous understanding and exquisite comprehensive forensics education outstanding skin care. most professional high quality hublot.to. cartierwatch.to forum to all mankind when using an begin memory. the many who sells the best https://www.swissreplicawatch.to can be described as control masterpiece. we supply cheap replicauhren for women and men. best swiss rimowareplica.ru with discount. discover our swiss luxury https://se.watchesbuy.to/ collection on the official website. many successful people like to choose to wear who makes the best https://tr.buywatches.is. we have best quality stellamccartneyreplica at cheap price.

| Cestovní kancelář Tilia

Libanon - kolébka civilizací 2022


 

Vypravte se s námi za starověkými Féničany, vydejte se po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů a křižáků.
Poznejte historii vzniku samostatného Libanonu a jeho kulturní rozmanitost.

Termín: 17. 5. - 24. 5. 2022

Cena:  32 600 Kč

 

Místa v zájezdu jsou již obsazena. 


 

Program:

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu v 09:05, přílet do Istanbulu ve 13:05., odlet v 19:00, přílet do Bejrútu ve 20:50. (Časy se mohou ještě změnit). Ubytování v hotelu Gems 4* v centru města

 

2. den

Po snídani odjezd na jih od Bejrútu do města Sidon (Saida) , jednoho z nejstarších fénických měst s bohatou historií. Návštěva křižáckého Mořského hradu z 13. století. Nedaleko hradu je zajímavá stavba Khan al Franj, karavanseráje ze 17. století, kterou navštívíme. Zastávka na typický libanonský oběd.  Po obědě pokračuje cesta po jižním pobřeží až do města Tyru (Sour).  Zde navštívíme archeologický park Al Bass (na seznamu kulturního dědictví UNESCO) se zbytky staveb z římského a byzantského období (monumentální oblouk, hipodrom, nekropole). Na zpáteční cestě do Bejrútu navštívíme komplex  chrámů  fénického boha Ešmuna. Návrat do hotelu v Bejrútu.

 

3. den

Po snídani jízda podél pobřeží v Bejrútu, výhled na Holubí skálu, návštěva Národního muzea s cennými sbírkami. Potom budeme objevovat střed města s nedávno odkrytými archeologickými nálezy a nově opravenými budovami, kostely a mešitami.  Cesta dále pokračuje do města Harrisa, známého křesťanského poutního místa s katedrálou Panny Marie Libanonské a úchvatnými výhledy na Středozemní moře a Bejrút.  Dalším cílem našeho putování je Byblos (Jbeil), místo osídlené od neolitu nepřetržitě 9000 let. Navštívíme fénické chrámy, římské divadlo, fénickou královskou nekropoli a křižácký hrad. Návrat do hotelu v Bejrútu.

 

4. den

Po snídani odjezd do Horského Libanonu, kde navštívíme jednu z  oblíbených turistických atrakcí - jeskynní komplex Džajta. Jedná se o soustavu vápencových jeskyní s bohatou krápníkovou výzdobou. Cesta pokračuje až k římským chrámům  ve Fakra. Přejezd přes hory do Beit Mery, kde navštívíme maronitský klášter z 18. století Deir El Qalaa. Návrat do hotelu v Bejrútu.

 

5. den

Po snídani  odjezd do Deir El Qamar, který byl  v 19. století hlavním městem Emirátu Libanon, předchůdce  dnešní Libanonské republiky.  Město si zachovalo starobylý ráz a je v něm několik historických staveb: muzeum Marie Baz, kde je možno spatřit 100 voskových figurín historických osobností Libanonu; kostel Panny Marie a mešita drúzského vládce Fakr ed Dina. Dále se vypravíme do Beit ed Din, abychom navštívili velkolepý palác emíra Bašíra, krásný příklad orientální architektury. Palác se stal letní rezidencí prezidenta Libanonské republiky.  Městečko Barouk překvapí množstvím pramenů a hlavně porosty libanonských cedrů. Přírodní  rezervace Al Šúf pokrývá 550 km². Z vrcholu  kopce je krásný výhled do údolí Bikáa. Návrat do Bejrútu.

 

6. den

Po snídani vyjedeme z Bejrútu do Baalbeku. Cesta vede údolím Bikáa. V Baalbeku uvidíte  ty největší stavby z římského období, kolosální Jupiterův chrám s obřími sloupy, bohatě zdobený Bakchův chrám a  oválný chrám bohyně Venuše. Údolí Bikáa je krásnou a úrodnou vinařskou oblastí. Chladné zimy s dostatkem sněhu, suchá a horká léta s ranními mlhami vytvářejí ideální podmínky pro pěstování mnoha odrůd vinné révy. Navštívíme vesnici Ksara v srdci údolí Bikáa, kde se vyrábějí vynikající vína a arak. Poté se vydáme do  Andžaru, zcela unikátního opevněného města  vybudovaného v 8. století ummájovskými kalífy vládnoucími z Damašku. Návrat do Bejrútu.

 

7. den

Po snídani odjezd do Posvátného  údolí Kadíša (na seznamu kulturního dědictví UNESCO), jednoho z nejstarších křesťanských osídlení. V horském terénu mezi rozeklanými skalami najdeme staré kláštery, malebnou vesnici Bšarré a dokonce  poustevníky. Poté budeme pokračovat k další rezervaci libanonských cedrů nazvané  Cedry našeho Pána (Cedar of God Forest), opět na seznamu UNESCO.  Ve vesnici Bšarré navštívíme bývalý klášter, kde je pohřben Chalíl Džibrán, libanonský básník, spisovatel, filosof a umělec. Poslední zastávkou bude klášter svatého Antonína z Qožája, situovaný ve výšce 950 m n. m. a postavený ve 4. století. Klášter je součástí světového dědictví UNESCO. Návrat do Bejrútu. Krátký nocleh.

 

8. den

Odlet Z Bejrútu v 09:05, přílet do Istanbulu v 11:05, odlet do Prtahy ve 12:30, přílet do Prahy ve 14:05.

Cena:  32 600 Kč

 

V ceně je zahrnuto:

 • Letecká doprava Praha - Istanbul - Bejrút - Istanbul - Praha -  let s jedním přestupem s Turkish Airlines
 • Zavazadla 23 kg + 8 kg
 • Autokarová doprava v Libanonu
 • 7 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu 4*
 • 6 x snídaně
 • Doprovod kvalifikovaného českého průvodce po celou dobu zájezdu, doprovod libanonského průvodce dle zákona
 • Vstupné uvedené v programu
 • Zajištění vstupního víza
 • Pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře


V ceně zájezdu není zahrnuto:

 • Obědy
 • Večeře - možno objednat za příplatek 2 200 Kč (6 večeří) nebo se stravovat v restauracích v okolí hotelu
 • Spropitné ve výši  40 USD (vybírá se na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 900 Kč
 • Cestovní pojištění: rádi sjednáme a doporučíme 
 • PCR testy

 

Další důležité informace:

 • Pokud jsou cestující plně očkováni (minimálně dvě dávky), nepotřebují PCR test z České republiky, budou ale testováni po příletu v Bejrútu. Částka za PCR test bude zaplacena před odletem letecké společnosti, v současné době činí 50 USD. 
 • Neočkovaní cestující musí při vstupu do Libanonu předložit negativní PCR test na COVID19, který obsahuje QR kód (potvrzení je vyžadováno již při check - in na let do Bejrútu, bez testu s QR kódem nebude umožněn vstup do letadla). Test nesmí být starší než  96 hodin (od výsledku testu do příjezdu do Libanonu). Dále budou testováni po příletu v Bejrútu. Částka 50 USD za PCR test bude zaplacena před odletem letecké společnosti.
  Třetí PCR test budou absolvovat před odletem domů v hotelu - nyní je cena 15 USD test.
 • Víza zajistí libanonská cestovní kancelář, pas musí být platný ještě 6 měsíců po vstupu do Libanonu, v pase nesmějí být razítka z Izraele (ta se již delší dobu nedávají, místo nich je jen lístek s razítkem), ale ani z hraničních přechodů v Jordánsku a Egyptě, kterými se vstupuje do Izraele. 

 

Aktuální podmínky vstupu dle Ministerstva zahraničních věcí ČR

 

Aktualizace: 4. 12. 2021

 Foto © Dreamstime.com

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.