Kazaň - tatarská perla na Volze


Překvapivě krásný Tatarstán, prolínání muslimské a křesťanské kultury. Mešity a chrámy, nádherná příroda, široká řeka Volha a pohostinní obyvatelé.

Nový objev mezi turistickými destinacemi.

Termín:  zájezd se uskuteční až v roce 2022, termín bude upřesněn

Cena: 21 200 Kč

 

Program:

 

2. 7. 2021 - pátek

Odlet z Prahy linkou Aeroflotu v 11:10 s přestupem v Petrohradu. Přílet do Kazaně v  18:05. Panoramatický okruh večerním městem kolem osvětlených památek. Jedno z nejkrásnějších měst Ruské federace se představí v nezapomenutelných barvách. Příjezd do hotelu, ubytování a večeře.

 

3. 7. - sobota

Po snídani v hotelu celodenní výlet k památkám starobylého města Veliký Bolgar. Veliký Bolgar se nachází na levém břehu Volhy, 140 km od Kazaně. Město bylo založeno v 10. století volžskými Bulhary a roku 1361 vypleněno vojsky Zlaté hordy. Na krátký čas bylo obnoveno, ale zaniklo a  zůstalo v ruinách až do roku 2000, kdy se započalo s obnovou vzácných staveb. Roku 2014 byl bolgarský historický a archeologický komplex zanesen na seznam světového kultruního dědictví UNESCO. Zahrnuje pozůstatky opevnění města, mešity, lázní, hrobek a jiných středověkých staveb povolžských muslimů. V Bolgaru přijali povolžtí Bulhaři v roce 922 islám, město je také známé jako Mekka Severu. Poblíž archeologického komplexu Veliký Bolgar byla postavena impozantní Bílá mešita, kterou navštívíme. Během programu oběd v místní restauraci. Návrat do Kazaně, nocleh.

 

4. 7. - neděle

Snídaně v hotelu a výlet na malebný ostrov Svijažsk, vzdálený 30 km od Kazaně. Svijažsk leží na soutoku Volhy a řeky Svijagy. Hovoří se o něm jako o ostrově, ale od výstavby Kujbyševské přehrady v roce 1955 je s pevninou spojen silnicí. Město bylo založeno v r. 1551 jako pevnost, která byla vystavěna během čtyř týdnů z částí vyrobených v městě Ugliči a přivezených loděmi po Volze. Na jeho výstavbě pracovalo 75 tisíc lidí. Odtud obléhal Ivan Hrozný Kazaňský chanát. Nejhorší doba však  přišla ve 20. století, kdy z příkazu Stalina byl na ostrově zřízen pracovní tábor a později gulag. V roce 1952 zde byla otevřena tzv. psychiatrická léčebna, kde končili svůj život političtí odpůrci režimu.
Na ostrově nejsou silnice, průmysl ani žádné moderní budovy. Celý ostrov je velkým muzeem v přírodě, v kterém jsou nádherné kostely a kláštery, které byly navráceny církvi a obnoveny. Katedrála a klášter Nanebevzetí byly zahrnuty na seznam kulturního dědictví UNESCO v r. 2017.
Oběd v místní restauraci.
Po obědě návštěva areálu Lenivy toržok, kde můžete zažít atmosféru středověkého vojenského tábora, vyzkoušet si brnění nebo střelbu z luku nebo kuše.
Návrat do Kazaně, volno, nocleh.

 

5. 7. - pondělí

Snídaně v hotelu. Po snídani další prohlídka Kazaně, hlavního města Tatarské republiky, které se pyšní více než tisíciletou historií. Během prohlídky navštívíme Starotatarskou slobodu, městskou  čtvrť se specifickým koloritem, kde se výrazně zachoval tatarský duch. Jsou zde staré vily tatarských průmyslníků, kupců, duchovenstva a inteligence. Funguje tu několik mešit a madras a tatarské divadlo.  V katedrále Povýšení svatého Kříže je uložena kopie divotvorné ikony Matky Boží kazaňské, která až do svého zničení v roce 1904 byla jednou z nejcenějších a nejuctívanějších ikon Ruska.
Procházka po "kazaňském Arbatu" - Baumanově ulici, která je vlastním centrem města. Začíná u hodin, provedených v arabském stylu, u kterých si lidé velmi často domlouvají schůzky. Dojem zanechává kočár Kateřiny II, ve kterém ruská carevna přijela do Kazaně v roce 1767, a památník ruskému opernímu a komornímu pěvci Fjodorovi Šaljapinovi. Na stejné ulici je nainstalován i památník kazaňskému kocourovi a ukazatel Nultého kazaňského poledníku, jež ukazuje vzdálenost do Moskvy, do New Yorku, k Severnímu pólu a do dalších míst naší planety Země.
Prohlídka Kazaňského kremlu (na seznamu kulturního dědictví UNESCO). Kazaňský kreml je historická ruská městská pevnost v  centru Kazaně, sídlo prezidenta Tatarstánu a unikátní příklad prolínání křesťanské a muslimské kultury v Rusku. Uvnitř hradeb se nachází řada chrámů a budov mimořádného historického a kulturního významu. Návštěva mešity Kul Šaríf a katedrály Zvěstování.
Večeře  v místní restauraci s minikurzem "Tajemství tatarské kuchyně."
Odjezd do hotelu, nocleh.

 

6. 7. - úterý

Snídaně v hotelu. Volné dopoledne. Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Moskvě. Předpokládaný přílet do Prahy ve 21:05.

 

Cena: 21 200 Kč

 

V ceně je zahrnuto:
letecká doprava Praha - Kazaň  - Praha s jedním přestupem v obou směrech (letecká společnost Aeroflot)
zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
autokarová doprava včetně transferů v zahraničí
4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu 4* v Kazani
4 x snídaně, 2 x oběd, 2 x večeře
Minikurz "Tajemství tatarské kuchyně"
služby místní česky mluvící průvodkyně a místních průvodců po dobu celého programu
vstupné uvedené v programu (Veliky Bolgar, Svijažsk, Kazaňský kreml)
pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře


V ceně zájezdu není zahrnuto:
cestovní pojištění Uniqa K6S - 215 Kč na osobu a zájezd (možnost připojištění na Covid za 150 Kč)
příplatek za jednolůžkový pokoj  5 900 Kč
ruské vízum - 2200 Kč

 

Rozsah pojištění k nahlédnutí zde.

Aktualizace 29. 12. 2020

Photo: © Kazan Committee for Tourism and  Dreamstime.com

 

Video Poklady Tatarstánu zhlédnete ZDE

POŘADATEL ZÁJEZDU: Ludmila Tvrdoňová, cestovní kancelář TILIA, IČ 469 49 739

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.