Spanilá Moskva


Výprava do ruské metropole a jejího okolí odhalí kouzlo pravoslavných památek a eleganci moderního města.

 

Termín: zájezd se uskuteční až v roce 2022, termín bude upřesněn

Cena: 19 500 Kč

 

Program:

23. 5. 2021 - neděle

Odlet z Prahy přímým  letem do  Moskvy.   Setkání s místní česky hovořící průvodkyní. Transfer do hotelu a ubytování. Večerní okružní prohlídka Moskvy - hlavní ulice a náměstí, moskevské City, nejzajímavější místa metropole. Ulice Tverskaja, Bolšoj teatr, ruský "Bílý dům", chrám Krista Spasitele, Kreml a nábřeží řeky Moskvy - bez vstupů do budov. Nocleh.

 

24. 5. - pondělí

Snídaně v hotelu.  Moskevské metro, návštěva jeho nejkrásnějších stanic, které jsou vyzdobeny sochami, malbami, barevným mramorem a bronzovými lustry. Procházka po Rudém náměstí a návštěva chrámu Vasilije Blaženého. Nahlédnete do slavného obchodního domu GUM a uvidíte obnovený chrám Krista Spasitele, největší pravoslavný chrám na světě,  postavený koncem 20. století na místě původní církevní stavby zbořené komunisty v roce 1934. Projdete se nově otevřeným parkem Zarjadje, který vznikl přímo vedle moskevského Kremlu. Je to místo, kde se snoubí nejmodernější architektura s krásnou výsadbou a přírodním designem. Krátká projížďka parníkem po řece Moskvě, návrat do hotelu, nocleh.

 

25. 5. - úterý

Snídaně v hotelu a volný den. Za příplatek  fakultativní celodenní výlet do Sergiev Posadu (dříve Zagorsk), který bývá označován za ruský Vatikán. Je to sídlo patriarchy ruské pravoslavné církve. Prohlídka začíná v klášteře Svaté Trojice, který byl založen v první polovině 14. století. Sergejem Radoněžským, jedním z nejuctívanějších ruských světců. V roce 1993 byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Sergiev Posad je též místem, kde se zrodila legendární panenka Matrjoška. Navštívíme dílnu, kde se panenky vyrábějí a během krátkého kurzu si sami namalujete vlastní Matrjošku. Návrat do hotelu, nocleh.

 

26. 5. - středa

Po snídani v hotelu se vydáme do Moskevského Kremlu, historického centra Moskvy a symbolu ruské moci. Každá historická etapa zde zanechala svoje nesmazatelné stopy. Za mohutnými hradbami najdeme chrámy, muzea a paláce. Kreml je také sídlem prezidenta Ruské federace.  A určitě nevynecháme dvě známé atrakce - Car Puška (Car dělo) a Car Kolokol (Car zvon). Po prohlídce Kremlu bude následovat procházka po Arbatu - jedné z nejstarších moskevských tříd, která kdysi bývala centrem řemesel. V 19. století se proměnila na aristokratickou čtvrť a o sto let později se stala nejoblíbenější obchodní a nákupní zónou. Odjezd do moskevského City - nejmodernější části metropole s mrakodrapy. Možnost vyjet na vyhlídku. Návrat do hotelu, nocleh.

 

27. 5. - čtvrtek

Snídaně v hotelu, dopoledne volno.  Odpoledne  transfer na letiště, odlet do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.

 

 

 Cena: 19 500 Kč

 

 V ceně je zahrnuto: 

 • letecká doprava Praha - Moskva - Praha včetně poplatků 
 • zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu kategorie 4*
 • 4 x snídaně formou bufetu
 • autokarová doprava včetně transferů v zahraničí
 • služby česky mluvícího průvodce dle programu
 • vstupné dle programu *
 • projížďka lodí po řece Moskvě
 • pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

 

V ceně není zahrnuto:

 • cestovní pojištění Uniqa K6S - 215 Kč na osobu a zájezd (možnost připojištění na Covid za 150 Kč)
 • ruské vízum - 2 220 Kč 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 3 900 Kč
 • fakultativní celodenní výlet do Sergiev Posadu včetně návštěvy muzea matrjošek a kurzu malování matrjošek - 1 940 Kč (minimální počet osob pro tento výlet je 8 účastníků)

 

* Vstupné zahrnuté v ceně: Kreml - areál + chrámy, chrám Vasilije Blaženého

 

 

Aktualizace: 3. 1. 2021

 

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

 

Photo:  © MOSCOMSPORT and Dreamstime

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2021 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.