Jordánská duha - program pro samostatné cestovatele

Během týdenního putování po Jordánsku poznáte nejznámější turisticky atraktivní místa.

Na cestu se můžete vypravit v malých skupinách od 2 do 6 osob.

Vše pro vás zajistíme: letenky, dopravu v autech či mikrobusech, ubytování, vstupy, vízum. Pokud budete mít vlastní letenky, nevadí. 

 

Program

1. den

Přílet do Ammánu, setkání se zástupcem místní cestovní kanceláře, vyřízení víza, asistence na letišti a transfer do hotelu Sulaf Luxury Hotel 4* nebo Le Vendom Hotel 4* v Ammánu.

 

2. den

Po snídani v hotelu prohlídka Ammánu, hlavního města Jordánského království, města s bohatou historií známého z Bible jako Rabat Amon, v římských dobách jako Philadelphia. Citadela nad městem s obnovenými stavbami z římského a byzantského období, ummájovský palác ze 8. století, malé archeologické muzeum s exponáty světového významu. Odjezd do města Džeraš, starověké Gerasy. Po Petře je Džeraš nejvíce navštěvovanou a nejlépe zachovanou památkou v Jordánsku. Uvidíte Hadriánům triumfální oblouk, fórum, dvě římská divadla, obchodní třídy, chrámy boha Dia a bohyně Artemis, procesní třídu vedoucí do Artemidina chrámu. Po prohlídce Džeraše odjezd na mohutný středověký hrad Adžlún postavený nad údolím Jordánu koncem 12. století. Hrad měl sloužit k obraně proti křižákům a byl vybudován synovcem velkého muslimského vojevůdce Saladina. Hrad je opraven a v dobrém stavu. Z vrcholu věže je krásný pohled na okolní zalesněnou krajinu.  Po prohlídce odjezd k Mrtvému moři a ubytování v hotelu Ramada Dead Sea Resort 4* se soukromou pláží.

 

3. den a 4. den

Po snídani volný den u Mrtvého moře.

Mrtvé moře leží 392 m pod hladinou Středozemního  moře, je to nejhlubší bod zemského povrchu. Je dlouhé 85 km, největší šířka je 8 km, poloostrov Lissán dělí moře na dvě části. Severní bazén je až 400 m hluboký, jižní jen 6 m. Odpařování je tak silné, že voda bezodtoké pánve je nasycena až z  25 % solemi. Voda Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů vč. magnesia, vápníku, bromu a sodíku. Dvanáct minerálů se nenachází v žádném jiném moři.

V oblasti Mrtvého moře je průměrně 330 slunečných dnů v roce. Slunce zde opaluje bez škodlivých ultrafialových paprsků, ty se zachytí ve třech přirozených vrstvách: atmosferické, vrstvě tvořené odparem minerálů a ve zvláště silné ozonové vrstvě. Vzduch je suchý, neznečištěný, bez pylů, obohacený minerály – hlavně bromem, který má zklidňující efekt. Vysoký atmosferický tlak způsobuje asi 8% zvýšení obsahu kyslíku ve vzduchu, což usnadňuje dýchání. Příznivé účinky má také minerální bahno, které se volně nachází na březích moře, obsahuje minerály a organické zbytky.

 

5. den

Po snídani odjezd do Petry. Vstup do Petry kaňonem Siq, za kterým se otevře úchvatný pohled na tzv. Klenotnici a celé město vytesané do růžových pískovcových skal. Pěší poznávání Petry. Na trase okruhu leží také  nabatejské královské hrobky, rozsáhlá nekropole, zbytky obchodních tříd, římské divadlo, nabatejské chrámy a byzanské církevní stavby. Zdatnější mohou podniknout 45minutový výstup k monumentu Ad Deir nebo na nabatejské obětiště. Odjezd do Akaby, nocleh v Akabě, letovisku u Rudého moře. Hotel Marina Plaza 4*  se soukromou pláží nedaleko hotelu. Do centra Akaby je zajištěna z hotelu doprava.

 

6. den

Po snídani volný den, rekreace na hotelové pláži u Rudého moře s bohatým podmořským životem. Nocleh v hotelu Marina Plaza.

 

7. den

Po snídani  odjezd do Wadi Rum, které nabízí neobyčejné krásné pouštní scenérie. Po příjezdu dvouhodinové safari v džípech v  krajině červených, žlutých a oranžových písků a skal. Je to krajina beduínů spojená s plukovníkem Lawrencem z Arábie, s jehož dobrodružným životem se seznámíte. Návrat do Akaby a odpočinek u Rudého moře. Nocleh v Akabě.

 

8. den

Po snídani odjezd na letiště, odlet z Ammánu.

 

 
JORDÁNSKÁ DUHA
Ceny v Kč za osobu ve dvoulůžkovém/třílůžkovém  pokoji
1. 7. - 30. 9. 2022
skupina 2 osoby skupina 3 osoby skupina 4 osoby skupina 5 osob skupina 6 osob příplatek za 1/1 příplatek za polopenzi
 16 900  15 200 14 300 13 700 12 500 5 800 1 900

 

 V uvedených cenách je zahrnuto:

  • doprava v klimatizovaném autu nebo mikrobusu s doprovodem anglicky nebo rusky mluvícího řidiče (dle výběru)
  • ubytování ve dvoulůžkových (na vyžádání třílůžkových) pokojích se snídaní (7 x večeře za příplatek uvedený v tabulce = celkem 1900 Kč za 7 večeří))
  • setkání se zástupcem partnerské cestovní kanceláře po příletu, asistence na letišti
  • informační materiály

 

V uvedených cenách není zahrnuto:

  • letenka, možno zajistit již od 5 000 Kč z Vídně (Ryanair a Wizz air) - je možno si obstarat vlastní letenky
  • JORDAN PASS - 100 USD na osobu - zahrnuje vstupy do 40 památek včetně Petry (jen vstupné do Petry stojí 65 USD) a vstupní jordánské vízum. Vyřídí cestovní kancelář. 
  • safari v džípech ve Wadi Rum - 50 USD za 2 hodiny - cena za auto až pro 6 osob
  • spropitné pro řidiče
  • služby průvodce - v případě zájmu lze objednat, ceny na vyžádání (orientačně cca 120 USD za den)

 

Další důležité informace


Jordánsko je pro turisty otevřeno. Není třeba  PCR test, pouze je nutno vyplnit příjezdový formulář a sjednat si cestovní pojištění s krytím na Covid-19.

 

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

 

Aktualizováno: 20. 6. 2022

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.