X
Velký poznávací okruh Jordánskem 2022

Poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem a navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře

 

13. 11. - 20. 11. 2022

Cena: 32 500 Kč

Zájezd je k 14. 9. 2022 vyprodán. 

 

 

Program zájezdu:

 

13. 11.  2022 - neděle

Sraz na letišti v Praze ve 4:00, v 6:00 odlet do Ammánu, přílet v 10:50. Po odbavení na letišti prohlídka hlavního města Jordánského království Ammánu , města s bohatou historií známého z Bible jako Rabat Amon, v římských dobách jako Philadelphia. Citadela nad městem s obnovenými stavbami z římského a byzantského období, ummájovský palác z 8. století, malé archeologické muzeum s exponáty světového významu. Odjezd do hotelu Sulaf Luxury 4*  nebo podobného v centru Ammánu. Večeře a nocleh.

 

14. 11. - pondělí

Snídaně v hotelu. Po snídani odjezd do města Džeraš, starověké Gerasy. Po Petře je Džeraš nejvíce navštěvovanou a nejlépe zachovalou památkou v Jordánsku. Je to úžasně zachovalé římské provinční město. Uvidíme Hadriánův triumfální oblouk, fórum, dvě římská divadla, obchodní třídy, chrámy boha Dia a bohyně Artemis, procesní třídu vedoucí do Artemidina chrámu. Po prohlídce Džeraše zamíříme do města Adžlún. Nad městem se ve výšce 1250 m n. m. vypíná středověký hrad z 12. století postavený za vlády legendárního muslimského vojevůdce Saladina. Z hradní věže je nádherný výhled do údolí Jordánu. Návrat do Ammánu, večeře a nocleh v hotelu. 
 

15. 11. - úterý

Po snídani cesta na jih Jordánska, cestou návštěva města Madaba proslulého nálezy mozaik z byzantského období. Mozaika Svaté země v kostele sv. Jiří patří mezi nejznámější a je světovým unikátem. Cesta na horu Nebo, odkud spatřil Mojžíš zaslíbenou zemi a kde zemřel. Výhled do údolí Jordánu a prohlídka moderního františkánského kostela, který byl postaven na byzantských základech. Součástí výzdoby kostela jsou původní byzantské mozaiky nebývalé krásy. Návštěva dílny, kde se mozaiky zhotovují. Toto umění je v Jordánsku stále živé.  Po Královské cestě známé již z dobu exodu Izraelitů z Egypta budeme projíždět krajinou biblického Moábitského království. Odpoledne přijedeme do města Šoubak k mohutnému křižáckému hradu, který byl vybudován jeruzalémským králem Baldwinem I. v r. 1115. Původní jméno hradu znělo Montreal. Prohlídka hradu. Šoubak je poslední zastávkou na cestě do Petry. Příjezd do Wadi Musa. Ubytování ve 3* hotelu Petra Palace nedaleko vchodu do Petry, večeře a nocleh.

 

16. 11.  - středa

Snídaně v hotelu, odchod do Petry a celodenní pobyt v hlavní městě tajemného národa Nabatejců. Vstup do Petry kaňonem Siq, za kterým se otevře úchvatný pohled na tzv. Klenotnici a celé město vytesané do růžových pískovcových skal. Celodenní pěší poznávání Petry. Na trase okruhu leží Klenotnice, nabatejské královské hrobky, rozsáhlá nekropole, zbytky obchodních tříd, římské divadlo, nabatejské chrámy a byzantské církevní stavby. Zdatnější cestovatelé mohou podniknout 45 minutový výstup k monumentu Ad Deir nebo na nabatejské obětiště. Seznámíme se s bohatou historií Petry a kulturou Nabatejců, dnes zaniklého národa. Hotel Petra Palace je snadno dostupný pěšky, závěr programu si každý může zorganizovat podle svých zájmů. Petra se uzavírá po setmění. Nocleh a večeře v hotelu Petra Palace.

 

17. 11. - čtvrtek

Po snídani v hotelu návštěva nového krásného muzea, které věnovalo Petře Japonsko. Vzácné exponáty ještě umocní zážitky z předchozího dne. Odjezd do tzv. Malé Petry - al Beidha, místa, které sloužilo městu Petra jako hospodářské zázemí a zastávka velbloudích karavan. Malá Petra skrývá některé poklady, například nabatejské fresky, které se již jinde nezachovaly. Poté odjezd do Wadi Rum, které nabízí neobyčejné krásné pouštní scenérie. Wadi Rum je krajina červených, žlutých a oranžových písků a skal. Je to krajina beduínů spojená s plukovníkem Lawrencen z Arábie, s jehož dobrodružným životem se seznámíme. Ubytování ve Wadi Rum v luxusním zařízení Rum Oasis Camp, kde každá chatka má klimatizaci, vlastní koupelnu s WC, malou terasu a dokonce televizi V kempu je krásný plavecký bazén. Z kempu vyrazíme v odpoledních hodinách na dvouhodinové safari do kouzelné krajiny Wadi Rum, navštívíme beduíny v jejich stanu a budeme svědky západu slunce. Za tmy se vrátíme do kempu na dobrou večeři. Romantika pod nekonečnou hvězdnou oblohou daleko od civilizace.

 

18. 11.  - pátek

Snídaně v kempu, zastávka na historickém nádraží, které připomíná dobu "hidžázské železnice" vybudované za tureckého panství počátkem 20. století. Železniční trať spojovala Damašek s Medínou. Dlouhá cesta z jihu Jordánska nás zavede do Bethanie na východním břehu Jordánu, místa, kde byl Ježíš pokřtěn Janem Křtitelem. Zbytky byzantských kostelů, autentické křestní místo na řece Jordánu. Po hoře Nebo je Bethanie druhým nejvíce navštěvovaným křesťanským poutním místem. Příjezd k Mrtvému moři, ubytování v luxusním 5* hotelu Crowne Plaza. Hotel má krásnou pláž, na kterou sjedete výtahem, bazén ve tvaru laguny a udržované parkové úpravy. Večeře a nocleh.

 

19. 11. - sobota

Pobyt v hotelu Crowne Plaza s polopenzí. Čas pro relaxaci, koupání v moři a v bazénech. Počasí je v této době ideální. 

 

20. 11. - neděle

Snídaně v hotelu, transfer na letiště, odlet do Prahy v 11:15, přílet do Prahy ve 14:30.

 

Cena: 32 500 Kč

 

V uvedených cenách je zahrnuto:

  • letecká doprava s Ryanair, zavazadla 20 kg + příruční zavazadlo, doprava v klimatizovaném autobusu 
  • 7 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích 4*, 3* a 5* 
  • doprovod kvalifikovaného českého průvodce po celou dobu zájezdu (Ludmila Tvrdoňová), asistence místního průvodce
  • vstupné uvedené v programu v hodnotě 130 USD, safari ve Wadi Rum
  • vstupní vízum 

V uvedených cenách není zahrnuto:

  • spropitné pro řidiče, místního průvodce, nosiče zavazadel a další ve výši 35 EUR na osobu (vybírá se na místě)
  • obědy (se zastávkami na oběd je v programu počítáno)
  • nápoje po večeři v hotelích
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 6 150 Kč
  • pojištění Uniqa Exclusive - 576 Kč na osobu a zájezd + připojištění na Covid 19 s potvrzením v anglickém jazyce - 488 kč na osobu a zájezd. Doporučujeme sjednat, je vyžadováno v cílové destinaci.

 

 

Pobyt u Mrtvého moře v hotelu Crowne Plaza 5* lze prodloužit od neděle 20. 11. 2022 do  čtvrtka 24. 11. 2022. Cena prodloužení pobytu o 4 noclehy s polopenzí a transferem na letiště je 10 500 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji a 16 500 Kč za osobu v jednolůžkovém pokoji.

 

Další důležité informace


Jordánsko je pro turisty otevřeno. Od 1. 3. 2022 nevyžaduje žádné testy, před odletem je nutno jen vyplnit jednoduchý formulář a  získat QR kód pro vstup do země.  

Cestující se musejí prokázat  potvrzením v anglickém jazyce o sjednání cestovního pojištění pro případ onemocnění Covid-19. (Na přání zajistí cestovní kancelář)

 

Vše bude blíže vysvětleno v pokynech na cestu.

 

 

Aktualizace: 16. 5. 2022

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

 Fotogalerie: © CK Tilia, Dreamstime.com 

 

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.