the best https://www.filipinonet.com/ in the world is likely to be tremendous understanding and exquisite comprehensive forensics education outstanding skin care. most professional high quality hublot.to. cartierwatch.to forum to all mankind when using an begin memory. the many who sells the best https://www.swissreplicawatch.to can be described as control masterpiece. we supply cheap replicauhren for women and men. best swiss rimowareplica.ru with discount. discover our swiss luxury https://se.watchesbuy.to/ collection on the official website. many successful people like to choose to wear who makes the best https://tr.buywatches.is. we have best quality stellamccartneyreplica at cheap price.

| Cestovní kancelář Tilia

Arménie a Gruzie - kulturní okruh po Kavkazu


Poznávání bohaté kultury a přírodních krás dvou kavkazkých republik. Arménie a Gruzie patří mezi první křesťanské státní útvary a nabízejí velké množství starých a zachovalých památek.


Termín:  ZÁJEZD SE BUDE KONAT AŽ V ROCE 2022. Nový termín bude brzy oznámen.

Cena: 31 400 Kč

1. den

Odlet z Prahy do Minsku v odpoledních hodinách. Přestup na let do Jerevanu.

 

2. den

Přílet do Jerevanu cca v 02:45. Odjezd do hotelu a krátký nocleh. Snídaně v hotelu. Prohlídka Jerevanu, města staršího než Řím, které leží pod majestátní biblickou horou Ararat. Během prohlídky uvidíme budovu opery a baletu, parlament a rezidenci prezidenta republiky. Navštívíme též památník s panoramatickým výhledem na město a impozantní  vápencové schodiště  Kaskády zdobené sochami a fontánami. Neméně zajímavá bude návštěva Památníku starověkých rukopisů Matenadaran, kde je uloženo více než 23 tisíc cenných pokladů arménského písemnictví,  stejně jako starých originálních rukopisů jiných kultur. Oběd v místní restauraci. Po obědě návštěva Muzea a památníku obětem arménské genocidy.    V  průběhu I. světové války bylo v Osmanské říši a Západní Arménii vyhlazeno na 1,5 milionů Arménů. Pokračování v prohlídce města s návštěvou centrální tržnice s nepřeberným množstvím sušeného ovoce, ořechů a místních specialit.  Prohlídka Jerevanu bude završena exkurzí do výrobny světoznámého arménského koňaku. Po degustaci budeme mít možnost nakoupit produkty v tovární prodejně. Návrat do hotelu, nocleh.

 

3. den

Po snídani v hotelu odjezd do Ečmiadzinu, který je centrem Arménské  apoštolské církve a sídlem katolikose, nejvyššího přestavitele církve.  Dále budeme pokračovat k ruinám kdysi velkolepé katedrály Zvartnoc, jednomu z architektonických divů Arménie.  Dalším cílem bude antická stavba v iónském stylu v arménské vesnici Garni. Chrám slunečního boha Mihira zbudoval v 1. st. král Tiridates I.  Oběd v místním venkovském domě, kdy uvidíme, jak se peče místní chléb lavaš v domácí peci. Odpoledne se podíváme do středověkého kláštera Geghard , který je částečně vytesán do skály. Hlavní kaple byla vybudována v roce 1215, ale klášterní komplex byl založen již ve 4. století Řehořem Osvětitelem na místě posvátného pramene.  Jméno Geghard (v arménštině svaté kopí) připomíná relikvii spojenou s ukřižováním Ježíše Nazaretského, která byla po dlouhá staletí v tomto klášteře uložena. Návrat do hotelu, nocleh v Jerevanu.

 

4. den

Po snídani v hotelu výlet ke klášteru Chor Virap. Chor Virap je známý především tím, že zde byl vězněn Řehoř Osvětitel. Řehoř zde byl na na rozkaz arménského krále Tiridata III. uvězněn v kobce po dobu 13 let. Po udělení milosti se stal královou pravou rukou v náboženských otázkách, oba se následně zasloužili o to, že se v roce 301 Arménie stala první zemí na světě, která přijala křesťanství za své státní náboženství. Chor Virap je jedním z nejvýznamnějších míst v Arménii: jak pro poutníky, tak pro turisty. Důležitou roli hraje také výhled na  impozantní Ararat, arménskou národní horu, dnes ležící na území Turecka.  Návštěva arménského kláštera  Noravank, postaveného ve 13. století na skalní římse nad řekou Amaghu. Oběd v místní restauraci. Při zpáteční cestě zastávka ve vinařství ve vesnici Areni s ochutnávkou vína. Pěstování a výroba vína má v Areni dlouhou tradici. V roce 2010 zde byl objeven vinný sklep starý 6100 let - nejstarší nalezené vinařství na světě. Návrat  do Jerevanu, nocleh.

 

5. den

Po snídani v hotelu odjezd k vysokohorskému jezeru Sevan, které je dalším z divů Arménie. Projdeme se na vrcholek poloostrova, kde stojí klášter Sevanank z 9. století, a odkud je překrásný výhled na jezero.  Dále budeme pokračovat  do horského střediska Dilijan, které leží v nadmořské výšce 1500 metrů a je nazýváno arménským Švýcarskem.  Nedaleko Dilijanu  navštívíme zajímavý klášterní komplex Haghartsin, budovaný od 10. do 13. století. Klášter leží na odlehlém místě, které dává možnost  ponořit se do klidu  světa mimo civilizaci. Odjezd k hranici s Gruzií, rozloučení s Arménií a cesta do Tbilisi, hlavního města Gruzie. Ubytování v hotelu, večeře v restauraci, nocleh.

 

5. den

Po snídani v hotelu okružní prohlídka Tbilisi, hlavního a největšího města Gruzie, které leží v  údolí řeky Mtkvari. Historické centrum v jihovýchodní části města si zachovalo svůj středověký ráz. Projdeme se historickou čtvrtí Metechi, kde kromě četných památek uvidíme také pomník zakladatele města - krále Vachtanga Gorgassali. Další zajímavostí města je čtvrť Abanotubani se starými lázněmi postavenými na přírodních siřičitých pramenech. Večeře v místní restauraci. Nocleh v hotelu v Tbilisi.

 

6. den

Po snídani v hotelu výlet do historického hlavního města Gruzie, nazvaného Mccheta. Právě zde bylo na začátku 4. století v Gruzii přijato křesťanství. Prohlídka kláštera Jvari ze 6. století, jednoho z mistrovských děl středověké gruzínské architektury. Klášter stojí na útesu, odkud se otevírá panorama na soutok řek Aragvi a Mtkvari.  Návštěva katedrály Sveticchoveli, která byla po dobu několika staletí korunovačním a pohřebním místem gruzínských monarchů a současně hlavním chrámem Gruzínské pravoslavné církve. Odjezd do města Gori - srdce východní Gruzie. Město má oválnou pevnost ze 7. století a je známé také jako rodiště diktátora Stalina. Další zastávkou bude jeskynní město Uplisciche. Skalní město bylo založeno v 6. století př. n. l. a rozrostlo se na obchodní centrum na Hedvábné stezce. Uplisciche disponuje mohutným opevněním, na nejvyšším místě se tyčí kostel z 10. století s freskami v interiéru. Přesun do Gudauri, vysokohorského střediska v nadmořské výšce 2000 m na jižních svazích Velkého Kavkazu. Večeře v restauraci, nocleh v hotelu v Gudauri.

 

7. den

Po snídani v hotelu odjezd do centra přírodní rezervace Kazbegi, přes Křížový průsmyk ve výšce 2385 m n. m. s výhledem na horu Kazbeg (výška 5033 m n. m.) Cestou zastávka na vyhlídce "Oblouk přátelství".  Pronájem aut 4x4   k návštěvě kostela  Nejsvětější Trojice Gergeti  ze 14. století, který leží 2170 m nad mořem.  Kostel je dnes  populárním výletním místem turistů. Přístupný je buď pěšky za tříhodinového stoupání nebo objížďkou po horské cestě terénním autem za 30 minut. Odpoledne návrat do Tbilisi, cestou se zastavíme u hradu Ananuri (15. století), který leží mezi horami na břehu nádrže Jinvali. Nádherný výhled na okolní krajinu. Večer galavečeře s folklórním vystoupením. 

 

8. den

Snídaně formou balíčku na cestu. Transfer na letiště, ve 3:45 odlet z Tbilisi do Minsku a následně do Prahy, Plánovaný přílet ve 13:05. 

 

Cena: 31 400 Kč

 

 V ceně je zahrnuto: 

 • letecká doprava Praha - Minsk - Jerevan a Tbilisi - Minsk - Praha s leteckou společností Belaviaos
 • zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
 • doprava - autokar nebo minibus (dle počtu přihlášených) během celého pobytu
 • pronájem aut 4x4 v Gergeti
 • 8 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelích kategorie 3*
 • polopenze (snídaně během celého pobytu, 3 x obědy v Arménii, 3 x večeře v Gruzii, 1 x galavečeře s programem
 • vstupné uvedené v programu, návštěva vinařství s ochutnávkou, návštěva výrobny koňaku s ochutnávkou
 • doprovod českého odborného průvodce již z Prahy, doprovod místního průvodce dle zákona
 • pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

 

V ceně není zahrnuto:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 6 100 Kč
 • nápoje 
 • spropitné ve výši 20 EUR (vybírá se na místě)
 • cestovní pojištění České pojišťovny TURISTA 860 Kč nebo pojištění Uniqa K6S za 648 Kč (k tomuto pojištění lze sjednat doplňkové pojištění na Covid za 549 Kč)

 

Další důležité informace:

 • výklad v českém jazyce během celého zájezdu
 • minimální počet osob nutný pro realizaci zájezdu: 14

 

Aktualizace: 25. 5. 2021

 

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

 

 

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.