the best https://www.filipinonet.com/ in the world is likely to be tremendous understanding and exquisite comprehensive forensics education outstanding skin care. most professional high quality hublot.to. cartierwatch.to forum to all mankind when using an begin memory. the many who sells the best https://www.swissreplicawatch.to can be described as control masterpiece. we supply cheap replicauhren for women and men. best swiss rimowareplica.ru with discount. discover our swiss luxury https://se.watchesbuy.to/ collection on the official website. many successful people like to choose to wear who makes the best https://tr.buywatches.is. we have best quality stellamccartneyreplica at cheap price.

| Cestovní kancelář Tilia

Petrohrad - severní metropole Ruska


Petrohrad a okolní carské rezidence. Bohatý program s profesionálním místním průvodcem v češtině.

Termín: zájezd se uskuteční až v roce 2022, termín bude upřesněn

Cena: 22 900 Kč (vstupné zahrnuto v ceně)

 

Něco málo na vysvětlenou:

Sankt-Petěrburg, česky Petrohrad, byl založen carem Petrem Velikým 17. května 1703. Pojmenován byl po apoštolu Petrovi, nikoliv po caru samotném. V roce 1721 se stal hlavním městem Ruska, kulturní metropolí, hospodářským centrem a významným říčním a námořním přístavem. Své jméno však několikrát změnil. V roce 1914 na Petrograd, o deset let později na Leningrad. Svoje původní jméno Sankt-Petěrburg získal zpět v roce 1991.

 

Program zájezdu:

1. den

Dopoledne odlet z Prahy přímou linkou do Petrohradu. Po příletu setkání s místní česky hovořící průvodkyní. Okružní jízda městem, během které uvidíte nejznámější místa - Isakijevský chrám, Něvský prospekt, budovu Admirality, Zimní palác a Petropavlovskou pevnost. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu 3* v  centru města, nocleh.

 

2. den

Snídaně v hotelu. Návštěva Petropavlovské pevnosti, nejstarší stavby v Petrohradu. Byla založena v roce 1703 na Zaječím ostrově a měla sloužit jako ochrana přístupu do Baltského moře z delty řeky Něvy. Pevnost se stala také vězením, ve kterém zemřel nezdárný syn Petra Velikého carevič Alexej. Vězením prošli také spisovatel Dostojevský nebo revolucionář Trockij. Pevnost je tvořena souborem několika budov okolo katedrály sv. Petra a Pavla, kde se nachází rodinná hrobka carského rodu Romanovců. Její 123 metrů vysoká věž se stala jedním ze symbolů města. 

Dále navštívíme slavný křižník Aurora, který je symbolem zahájení říjnové revoluce v roce 1917.  Bohatý program završíme návštěvou chrámu Svatého Izáka (Isakijevský chrám), který  je největším z petrohradských chrámů a patří mezi nejčastější cíle turistů a návštěvníků Petrohradu. Je nejvyšší pravoslavnou katedrálou ve městě a druhou nejvyšší na světě (po Chrámu Krista Spasitele v Moskvě). Je zasvěcen svatému Izákovi Dalmatskému, na jehož svátek se narodil Petr I. Veliký. Chrám stojí v centru Petrohradu, na Isakijevském náměstí mezi Mojkou a Něvou. Hlavní kupole je pokryta čistým zlatem a zdobena dvanácti sochami andělů, z nichž každá měří 6 metrů. Návrat do hotelu, nocleh. 

 

Fakultativně možnost návštěvy večerního představení ruských národních tanců nebo baletního představení v některém z divadel.

 

3. den

Po snídani odjezd do Puškina - Carského Sela (Carskoje Selo), známého svým Jekatěrinským palácem, skvostnou stavbou ve stylu italského baroka, postavenou na příkaz druhé manželky cara Petra Velikého Jekatěriny. Zámek s fasádou dlouhou více jak 300 metrů zdobenou zlatem a sloupy, láká návštěvníky svou krásou. Proslulý je taneční sál, nejvíce pozornosti však přitahuje Jantarová komnata. Původní Jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru. Byla zhotovena na zakázku pruského krále Fridricha I. v Berlínském zámku. V roce 1716 byla pruským králem Fridrichem Vilémem věnována ruskému caru Petru Velikému. Po téměř dvě stě roků se pak nacházela v Kateřinském paláci v Carském Selu.  Od roku 1942 byla vystavena v zámku v německém Königsbergu, dnes ruském Kaliningradu; od konce druhé světové války je nezvěstná. V Jekatěrinském paláci se od roku 2003 nachází věrná kopie jantarové komnaty. Prohlédneme si Jekatěrinský palác včetně Jantarové komnaty. Po návratu do Petrohradu prohlídka impozantního chrámu Spas na Krovi (Spasitel na prolité krvi). Chrám byl postaven carem Alexandrem III. na místě, kde atentátníci zavraždili jeho otce Alexandra II. Stavba v ruském stylu s točitými kupolemi, barevnou asymetrickou fasádou především bohatou vnitřní výzdobou (7000 metrů čtverečních ruských mozaik) činí z chrámu jedno z nejnavštěvovanějších míst Petrohradu.  Návrat do hotelu, nocleh.

 Fakultativně možnost návštěvy večerního představení ruských národních tanců nebo baletního představení v některém z divadel.

 

4. den

Po snídani cesta lodí Meteor z Petrohradu do Petrodvorců. Program v Petěrgofu (česky Petrodvorec), carském sídle Petra Velikého, které mělo svou nádherou zastínit francouzské Versailles. Car se podílel nejen na návrhu celkového rozložení, ale i na mnohých detailech komplexu. Ve zdejším pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století, který se rozkládá na pobřeží Baltského moře na ploše přes 800 ha, je umístěno přes 170 fontán různých velikostí. Nejznámější fontány jsou např. socha Samsona bojujícího se lvem, kaskády Zlatá hora, Šachová hora, Velká kaskáda, Římské fontány a fontána Slunce. Překrásný Velký palác rozděluje areál na Horní a Dolní park. Petěrgof je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Ruska, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO (1990). Návrat do Petrohradu, návštěva Ermitáže, jednoho z největších světových muzeí, jehož sbírky čítají na 3 miliony uměleckých skvostů. Exponáty jsou vystaveny v Zimním paláci a v Malé, Staré a Nové Ermitáži. Během prohlídky spatříme jenom nepatrný zlomek sbírek, na jejichž celkové zhlédnutí bychom potřebovali bez jídla, spánku a odpočinku 5 let a 7 měsíců. Návrat do hotelu, nocleh. 

 

5. den

Snídaně v hotelu. Volné dopoledne. Transfer na letiště, odlet z Petrohradu, přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

 

 Cena: 22 900 Kč

 

 V ceně je zahrnuto: 

 • letecká doprava Praha - Petrohrad - Praha včetně poplatků 
 • zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelích kategorie 3*
 • 4 x snídaně
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • výlety - transfery a služby česky mluvícího místního průvodce dle programu
 • vstupné dle programu - Isaakijevský chrám (bez věže), Petropavlovská pevnost, Spas na krovi, Aurora, jízdenka na loď Meteor, Ermitáž, Puškino - Jekatěrinský palác a park, Petěrgoff - Velký palác. 
 • pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

 

V ceně není zahrnuto:

 • cestovní pojištění Uniqa K6S za 215 Kč na osobu a zájezd (případně připojištění na Covid za 150 Kč na osobu a zájezd)
 • ruské elektronické vízum - 500 Kč

 

Fakultativní služby na objednávku:

 • vstupenka na večerní folklórní představení s malým občerstvením v Nikolajevském paláci - 2150 Kč
 • vstupenka na baletní představení - 2500 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 4840 Kč

 

Aktualizace: 25. 5. 2021

 

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

 

 

 

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.