the best https://www.filipinonet.com/ in the world is likely to be tremendous understanding and exquisite comprehensive forensics education outstanding skin care. most professional high quality hublot.to. cartierwatch.to forum to all mankind when using an begin memory. the many who sells the best https://www.swissreplicawatch.to can be described as control masterpiece. we supply cheap replicauhren for women and men. best swiss rimowareplica.ru with discount. discover our swiss luxury https://se.watchesbuy.to/ collection on the official website. many successful people like to choose to wear who makes the best https://tr.buywatches.is. we have best quality stellamccartneyreplica at cheap price.

| Cestovní kancelář Tilia

Marocká královská města a saharské kasby 2022


Velký okruh Marokem
s poutavým výkladem v češtině a perfektními službami

Přílet do Casablanky, odlet z Marrákeše, pouze 4 dny dovolené (dva víkendy, jeden státní svátek)

Termín: 24. 9. - 2. 10. 2022

Cena: 38 900 Kč 

 

 

Program:

24. 9. 2022 

Sraz na letišti v Praze ve 12:00, odlet z Prahy se společností Air France v 15:15, přílet do Paříže v 17:00, odlet do Casablanky v 19:00, přílet ve 21:10. Ubytování ve 4* hotelu Kenzi Basma v centru Casablanky. 

 

25. 9. 

Po snídani následuje prohlídka Casablanky a návštěva krásné moderní mešity Hasana II., třetí největší mešity na světě pro 100 tisíc věřících. Mešita byla dokončena r. 1993 a je největší atrakcí města. Okružní jízda Casablankou. Transfer do Rabatu, hlavního města Maroka a jednoho ze čtyř královských měst. Hasanova věž, mauzoleum krále Mohammeda V. a rabatská kasba Oudayas. Odjezd do královského města Fès. Ubytování ve 4* hotelu l´Escale. Večeře a nocleh.

 

26. 9. 

Po snídani v hotelu prohlídka duchovního centra Maroka, královského města Fès. Fès je nejstarším marockým královským městem založeným již v 8. století. Úzké uličky města jsou živoucím muzeem. Súky, mešity, islámské školy, tradiční manufaktury, koželužny, to vše obklopené středověkými hradbami, uvnitř kterých nahrazují auta oslíci. Celodenní prohlídka města. Odpoledne návštěva manufaktury na výrobu marockých mozaiek z keramických dlaždic a dalších atraktivních uměleckých výrobků. Večeře a nocleh v hotelu l´Escale.

 

27. 9. 

Snídaně a odjezd do dalšího královského města Meknes, kterému se přezdívá marocké Versailles. Prohlídka města: Bab al Mansour - nejkrásnější marocká brána, gigantické stáje Moulaye Ismaila, kde bylo ustájeno 12 tisíc koní, mausoleum Moulaye Ismaila, náměstí el Hedim. Dále navštívíme posvátné město Moulay Idris, kde se nachází hrobka Idrise I., zakladatele první arabské dynastie na marocké půdě. Místní muslimové věří, že sedm poutí do Moulay Idris nahradí pouť do Mekky. Návrat do Fèsu. Večeře a marocké kulturní představení v restauraci Palais Medina. Nocleh v hotelu l´Escale.

 

28. 9. 

Po snídani v hotelu cesta na jih, přejezd přes Vysoký Atlas do nejexotičtější části Maroka. Kamenité náhorní plošiny se střídají s palmovými oázami a opevněnými hliněnými vesnicemi. Azrou je berberské městečko obklopené borovými a cedrovými lesy. Okolní oblast je proslulá výrobou berberských koberců. Zastávka v cedrových lesích, kde žijí opice makakové.  Cesta přes Midelt, hornické městečko, v kterém se těží minerály nabízené v Maroku turistům. V horách Atlasu tvoří jejich prodej významný zdroj příjmu. Erfoud - "Brána Sahary" - je obklopen tisíci datlových palem a několika opevněnými vesnicemi nazývanými v Maghrebu "ksour". V okolí Erfoudu se nacházejí fosilie trilobitů. Ubytování ve 4* hotelu Kasbah Tombouctou na okraji Sahary je samo o sobě zážitkem. Hotel je postaven a vybaven ve stylu saharské architektury, má bazén, dobrou restauraci a rozlehlou poušť na dosah.

 

29. 9. 

Brzy ráno začíná "Saharský program", kdy se vypravíme do saharských dun, abychom uviděli východ slunce. (Možnost pronajmout si velblouda za 200 MAD = cca 450 Kč.) Návrat na snídani, poté povede naše cesta do Tinerhir, významného obchodního centra a nejkrásnější oázy v oblasti.  Centrum je moderní, ale nad ním trůní mohutná historická kasba, která patřila mocnému pašovi El Glaoui. Přes ulice kasby vede cesta k soutěsce Todra. Řeka Todra se zařezává do skalnatého území, soutěska se zužuje a lemují ji stěny vysoké až 300 metrů. Malý výlet do soutěsky a pak další cesta přes město růží El Kelaa M´gouna, údolím řeky Dades do Ouarzazate. Město bylo založeno Francouzi v roce 1928, ale brzy se stalo bodem, kde se setkávají berberské a saharské kultury. Ve Ouarzazate najdete také slavná filmová studia, místo přitahuje jako magnet filmaře. Natáčelo se zde mnoho slavných filmů (Bible, Lawrence z Arábie, Gladiátor...). Nocleh a večeře v hotelu Riad  Chamaa 4* v Ouarzazate.

 

30. 9. 

Po snídani v hotelu prohlídka historické kasby Taourirt, jedné z největších hliněných staveb v Maroku, která je spojena s mocnými pány Atlasu - významným rodem al Glaoui. Cesta pokračuje do Ait Benhaddou, nejzachovalejšího a nejkrásnějšího marockého ksaru - opevněné vesnice,  která se v r. 1987 dostala na seznam kulturního dědictví UNESCO. Přejezd Velkého Atlasu přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2 260 m).  K večeru příjezd do Marrákeše, pulsující orientální metropole a královského města. Ubytování a večeře ve 4* hotelu Le Kech v Marakéši.

 

1. 10. 

Snídaně v hotelu, pak následuje prohlídka "Perly jihu" - královského města Marrákeše.  Minaret Koutoubija, saadijské hrobky, palác Bahia, zahrady Menara, růžové hradby města a jeho středověká medina. Marrákeš je považován za jedno z nejkrásnějších měst světa a mnoho světově známých celebrit zde má svoje domy. Možnost návštěvy berberské lékárny s účinnými přírodními léčivy.  Odpoledne volno na tržištích kolem náměstí Džemaa el Fna. Večeře a nocleh v hotelu Le Kech.

 

2. 10. 

Po snídani odjezd na letiště v Marrákeši, odlet do Paříže v 10:20, přílet do Paříže ve 14:40, odlet do Prahy v 18:05, přílet v 19:45.

 

Cena:  38 900 Kč

 

 V ceně je zahrnuto: 

 • letecká doprava Praha - Paříž - Casablanca a Marakéš - Paříž - Praha se společností  Air France
 • zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
 • autokarová doprava v Maroku
 • 8 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelích kategorie 4*
 • polopenze (snídaně a večeře)
 • vstupné uvedené v programu
 • doprovod českého odborného průvodce již z Prahy, doprovod místního průvodce dle zákona
 • pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

 

V ceně není zahrnuto:

 • obědy (se zastávkami na oběd je v programu počítáno)
 • nápoje po večeři v hotelích
 • spropitné ve výši 40 EUR (vybírá se na místě)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 6 600 Kč
 • cestovní pojištění dle nabídky
 • PCR testy (budou-li vyžadovány)

 

Další důležité informace:

 • výklad v českém jazyce během celého zájezdu
 • menší skupina max. do 20 osob
 • perfektní servis prověřený praxí a znalostí teritoria
 • prověřené konkrétní hotely

 

Do Maroka mohou v současné době vstoupit pouze turisté, kteří mají platné očkování proti SARS-CoV-2 (minimálně 2 týdny od poslední dávky).

 

Aktualizace: 8. 12. 2021

 

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

 Fotogalerie:  © CK TILIA a Dreamstime.com

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.