Marocká královská města a saharské kasby


Velký okruh Marokem
s poutavým výkladem v češtině.

Termín: 24. 9. - 2. 10. 2021

Cena: 39 900 Kč

Zájezd pro skupinu max. 16 osob, vyprodáno

Program:

24. 9. 2021 - pátek

Sraz na letišti v Praze v 7:30, odlet z Prahy se společností Air France v 9:35, přílet do Paříže v 11:25, odlet do Casablanky v 15:00, přílet v 17:10. Ubytování v příjemném 4* hotelu Kenzi Basma v centru Casablanky. 

 

25. 9. - sobota

Po snídani následuje prohlídka Casablanky a návštěva krásné moderní mešity Hasana II., třetí největší mešity na světě pro 100 tisíc věřících. Mešita byla dokončena r. 1993 a je největší atrakcí města. Okružní jízda Casablankou. Transfer do Rabatu, hlavního města Maroka a jednoho ze čtyř královských měst. Hasanova věž, mauzoleum krále Mohammeda V. a rabatská kasba Oudayas. Odjezd do královského města Fès. Ubytování ve 4* hotelu l´Escale. Večeře a nocleh.

 

26. 9. - neděle

Po snídani v hotelu prohlídka duchovního centra Maroka, královského města Fès. Fès je nejstarším marockým královským městem založeným již v 8. století. Úzké uličky města jsou živoucím muzeem. Súky, mešity, islámské školy, tradiční manufaktury, koželužny, to vše obklopené středověkými hradbami, uvnitř kterých nahrazují auta oslíci. Celodenní prohlídka města vedená městským průvodcem. Český výklad je samozřejmostí. Návštěva manufaktury na výrobu marockých mozaiek z keramických dlaždic a dalších atraktivních uměleckých výrobků. Večeře a nocleh v hotelu l´Escale.

 

27. 9. - pondělí

Snídaně a odjezd do dalšího královského města Meknes, kterému se přezdívá marocké Versailles. Prohlídka města: Bab Mansour - nejkrásnější marocká brána, gigantické stáje Moulaye Ismaila, kde bylo ustájeno 12 tisíc koní, mausoleum Moulaye Ismaila, náměstí el Hedim. Po prohlídce města odjezd do Volubilis, prohlídka vykopávek a zachovalých staveb hlavního města římské provincie Mauretania Tingitana. Dále navštívíme posvátné město Moulay Idris, kde se nachází hrobka Idrise I., zakladatele první arabské dynastie na marocké půdě. Místní muslimové věří, že sedm poutí do Moulay Idris nahradí pouť do Mekky. Návrat do Fèsu. Večeře a marocké kulturní představení v restauraci Palais Medina. Nocleh v hotelu l´Escale.

 

28. 9. - úterý

Po snídani v hotelu cesta na jih, přejezd přes Vysoký Atlas do nejexotičtější části Maroka. Kamenité náhorní plošiny se střídají s palmovými oázami a opevněnými hliněnými vesnicemi. Azrou je berberské městečko obklopené borovými a cedrovými lesy. Okolní oblast je proslulá výrobou berberských koberců. Zastávka v cedrových lesích, kde žijí opice makakové.  Cesta přes Midelt, hornické městečko, v kterém se těží minerály nabízené v Maroku turistům. V horách Atlasu tvoří jejich prodej významný zdroj příjmu. Erfoud - "Brána Sahary" - je obklopen tisíci datlových palem a několika opevněnými vesnicemi nazývanými v Maghrebu "ksour". V okolí Erfoudu se nacházejí fosilie trilobitů. Ubytování ve 4* hotelu Kasbah Tombouctou na okraji Sahary je samo o sobě zážitkem. Hotel je postaven a vybaven ve stylu saharské architektury, má bazén, dobrou restauraci a rozlehlou poušť na dosah.

 

29. 9. - středa

Brzy ráno začíná "Saharský program", kdy se vypravíme do saharských dun, abychom uviděli východ slunce. (Možnost pronajmout si velblouda za 200 MAD = cca 450 Kč.) Návrtat na snídani, poté povede naše cesta do Tinerhir, významného obchodního centra a nejkrásnější oázy v oblasti.  Centrum je moderní, ale nad ním trůní mohutná historická kasba, která patřila mocnému pašovi El Glaoui. Přes ulice kasby vede cesta k soutěsce Todra. Řeka Todra se zařezává do skalnatého území, soutěska se zužuje a lemují ji stěny vysoké až 300 metrů. Malý výlet do soutěsky a pak další cesta přes město růží El Kelaa M´gouna, údolím řeky Dades do Ouarzazate. Město bylo založeno Francouzi v roce 1928, ale na jeho východním okraji stojí historická kasba Taourirt, jedna z největších hliněných staveb v Maroku. Prohlídka kasby. Ourzazate je bodem, kde se setkávají berberské a saharské kultury, a přitahuje jako magnet filmaře. Natáčelo se zde mnoho slavných filmů (Bible, Lawrence z Arábie, Gladiátor...) a najdete zde také slavná filmová studia. Nocleh a večeře v hotelu Riad Tama 4* v Ourzazate.

 

30. 9. - čtvrtek

Po snídani v hotelu přejezd Velkého Atlasu přes průsmyk Tizi-n-Tichka (2 260 m). Cestou prohlídka Ait Benhaddou, nejzachovalejšího a nejkrásnějšího marockého ksaru - opevněného města, které se v r. 1987 dostalo na seznam kulturního dědictví UNESCO. Přejezd do Marakéše, pulsující orientální metropole a královského města. Podvečer na náměstí Džemaa el Fna, nejznámějším náměstí v Africe, které se každý večer promění v pouliční restauraci se stovkami stánků. O zábavu davu se starají kejklíři, vypravěči, krotitelé hadů a hudebníci. Ubytování a večeře ve 4* hotelu Le Kech v Marakéši.

 

1. 10. - pátek

Snídaně v hotelu, pak následuje prohlídka "Perly jihu" - královského města Marakéše vedená městským průvodcem. Minaret Koutoubija, saadijské hrobky, palác Bahia, zahrady Menara, růžové hradby města a jeho středověká medina. Marakéš je považován za jedno z nejkrásnějších měst světa a mnoho světově známých celebrit zde má svoje domy. Možnost návštěvy berberské lékárny s účinnými přírodními léčivy.  Odpoledne volno na tržištích kolem náměstí Džemaa el Fna. Večeře a nocleh v hotelu Le Kech.

 

2. 10. - sobota

Brzký odjezd na letiště v Marakéši, odlet do Paříže v 06:20, přílet do Paříže v 10:40, odlet do Prahy ve 12:50, přílet ve 14:30.

 

Cena: 39 900 Kč

 

 V ceně je zahrnuto: 

 • letecká doprava Praha - Paříž - Casablanca a Marakéš - Paříž - Praha se společností  Air France
 • zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
 • autokarová doprava v Maroku
 • 8 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelích kategorie 4*
 • polopenze (snídaně a večeře)
 • vstupné uvedené v programu
 • doprovod českého odborného průvodce již z Prahy, doprovod místního průvodce dle zákona
 • pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

 

V ceně není zahrnuto:

 • obědy (se zastávkami na oběd je v programu počítáno)
 • nápoje po večeři v hotelích
 • spropitné ve výši 40 EUR (vybírá se na místě)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč
 • cestovní pojištění dle nabídky

 

Další důležité informace:

 • výklad v českém jazyce během celého zájezdu
 • velikost skupiny maximálně 16 osob

 

Aktualizace: 07. 11. 2020

 

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

 Fotogalerie:  © CK TILIA a Dreamstime.com

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2021 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.