X
Objevte Libanon - pobyt na pláži s výlety

Pobyt v plážovém 4* hotelu v letovisku Jounieh s výlety na atraktivní místa spojená s bohatou historií Libanonu. 

Termín: 11. 9. - 18. 9. 2023

Cena: 34 900 Kč

Odlet z Vídně

Program:

11. 9. 2023 - pondělí

Odlet z Vídně se společností Turkish Airlines do Istanbulu ve 13:55, přílet do Istanbulu v 17:15, odlet do Bejrútu v 18:40, příklet do Bejrútu ve 20:30. Jídlo a nápoje na palubě letadla. Odjezd do hotelu Bel Azur 3-4* v Jounieh - plážový hotel s olympijským plaveckým bazénem severně od Bejrútu, 22 km od bejrútského letiště. Ubytování.

 

12. 9. -  úterý

Po snídani v hotelu odjezd do Bejrútu. Jízda podél pobřeží, výhled na Holubí skálu, návštěva Národního muzea s cennými sbírkami, které demonstrují bohatou historii starověkého fénického národa. Projdeme se středem města, které dosud nese stopy bouřlivé historie posledních let. Nahlédneme do honosné mešity, navštívíme maronitský kostel v bezprostřední blízkosti a přesvědčíme se o pestrosti složení obyvatelstva. Odpoledne návrat do hotelu, koupání a pobyt na pláži. 

 

13. 9. - středa

Po snídani se vypravíme do nejstaršího fénického města Byblos (Džbail) ♣ , které bylo osídleno  již v době neolitu před 9000 lety. Na bohatém archeologickém nalezišti navštívíme fénické chrámy, římské divadlo, fénickou královskou nekropoli a také křižácký hrad. Současný Byblos (Džbail)  je velmi pěkné město s příjemnými uličkami a lákavými krámky.  Tripolis vzdálené 85 km od Bejrútu je druhým největším městem Libanonu a důležitým přístavem. Ve středověku se Tripolské hrabství stalo jedním z křižáckých států. Navštívíme křižáckou citadelu ‘Qal’at Saint-Gilles’ nad městem a budeme obdivovat středověkou mamlúckou architekturu, která se právě v Tripolisu zachovala ve velkém množství. Návrat do hotelu v Jounieh cca v 17 hodin.      

 

14. 9. - čtvrtek

Po snídani odjezd na jih. Cesta povede do města Sidon (Saida) , jednoho z nejstarších fénických měst s bohatou historií. Návštěva křižáckého Mořského hradu z 13. století. Nedaleko hradu je zajímavá stavba Khan al Franj, karavanseráje ze 17. století, kterou navštívíme. Zavítáme také na starobylý sidonský súq (tržiště). Po obědě pokračuje cesta po jižním pobřeží až do města Tyru (Sour) ♣. Zde navštívíme archeologický park Al Bass se zbytky staveb z římského a byzantského období (monumentální oblouk, kolosální hipodrom, nekropole). Tyr byl nejdůležitějším fénickým městem a zachovalé stavby to dosvědčují. Návrat do hotelu v Jounieh cca v 17 hodin. 

 

15. 9. - pátek

Po snídani zamíříme  do Horského Libanonu, kde navštívíme jednu z  oblíbených turistických atrakcí - jeskynní komplex Džajta. Dvoupatrová jeskyně má bohatou barevnou krápníkovou výzdobu. Na závěr čeká návštěvníky pohádková plavba po podzemním jezeru. Návrat do hotelu, odpoledne koupání a pobyt v letovisku Jounieh. 

 

16. 9. - sobota

Po snídani odjezd do Posvátného  údolí Kadíša ♣ , jednoho z nejstarších křesťanských osídlení. V horském terénu mezi rozeklanými skalami najdeme staré kláštery, poustevny a malebné vesnice. Klášter svatého Antonína z Qožája, situovaný ve výšce 950 m n. m., byl postaven již ve 4. století. Jeho součástí je zajímavé muzeum, které si prohlédneme. Poté budeme pokračovat k rezervaci libanonských cedrů nazvané  Cedry našeho Pána ♣(Cedar of God Forest).  Odpoledne návrat do hotelu v Jounieh. 

17. 9. - neděle

Po snídani pojedeme přes údolí Bikáa do Baalbeku ♣, kde budete doslova žasnout nad zachovalými stavbami z římského období. Kolosální Jupiterův chrám s obřími sloupy, bohatě zdobený Bakchův chrám a  oválný chrám bohyně Venuše ohromí každého návštěvníka. Údolí Bikáa je krásnou a úrodnou vinařskou oblastí. Chladné zimy s dostatkem sněhu, suchá a horká léta s ranními mlhami vytvářejí ideální podmínky pro pěstování mnoha odrůd vinné révy. Navštívíme vinařský závod Ksara, kde se vyrábějí vynikající vína a arak. Výklad s ochutnávkou vín. Posilněni na zpáteční cestu se vydáme zpět do hotelu v Jounieh.

 

18. 9. - pondělí

Po půlnoci transfer na letiště, odlet z Bejrútu v 03:55, přílet do Istanbulu v 05:55, odlet do Vídně v 08:30, přílet do Vídně v 09:50. Opět na křídlech Turkish Airlines. Jídlo a nápoje na palubě letadla.

 

Pozn.: ♣ památky zapsané na listině UNESCO

 


Cena:  34 900 Kč

 

V ceně je zahrnuto:

 • Letecká doprava Vídeň - Istanbul - Bejrút - Istanbul - Vídeň -  let s jedním přestupem s Turkish Airlines
 • Zavazadla 30 kg + 8 kg
 • Autokarová doprava v Libanonu
 • 7 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelu 3-4*
 • 6 x snídaně
 • Doprovod kvalifikovaného českého průvodce po celou dobu zájezdu, doprovod libanonského průvodce dle zákona
 • Vstupné uvedené v programu
 • Zajištění vstupního víza
 • Pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře


V ceně zájezdu není zahrnuto:

 • Obědy
 • Večeře - možno objednat za příplatek 25 USD za jednu večeři o třech chodech nebo se stravovat v restauracích/jídelnách v okolí hotelu za podobné ceny
 • Spropitné ve výši  40 USD (vybírá se na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 500 Kč
 • Cestovní pojištění: rádi sjednáme a doporučíme 

 

Další důležité informace:

 • Víza zajistí libanonská cestovní kancelář, pas musí být platný ještě 6 měsíců po vstupu do Libanonu, v pase nesmějí být razítka z Izraele (ta se již delší dobu nedávají, místo nich je jen lístek s razítkem), ale ani z hraničních přechodů v Jordánsku a Egyptě, kterými se vstupuje do Izraele. 

 

Aktuální podmínky vstupu dle Ministerstva zahraničních věcí ČR

 

Přečtěte si také článek Libanon a Féničané - autorka Ludmila Tvrdoňová, průvodkyně zájezdu

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.