X
Sultanát Omán 2023

Poznejte s námi tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští. Zemi zelených oáz a bílých písečných pláží. Zemi vůní, kde je stále patrné kouzlo Orientu.

Termín: 12. 3. - 19. 3. 2023 

Cena: 49 900 Kč

Zájezd je vyprodán. 

 

 

 

Program:

 

12. 3. 2023 - neděle

Setkání na letišti v Praze v 6:45, odlet do istanbulu se společností Turkish Airlines v 9:45. Přílet do Istanbulu ve 14:20, odlet do Maskatu v 19:30. 

 

13. 3. - pondělí

Přílet do Maskatu v 01:20. Odjezd do hotelu 4*, nocleh, snídaně. Program začíná odpoledne okružní jízdou hlavním městem sultanátu.  Dále navštívíme muzeum Bait al Zubair, kde se seznámíme s ománskými tradicemi a prohlédneme si zajímavé exponáty. Projdeme se kolem paláce Al Alam, kde sultán přijímá oficiální návštěvy. U paláce jsou dvě portugalské pevnosti z konce 16. století - Al Džaláli a Al Mirani. Dále povede naše cesta na starý ománský súk Matrah. Procházka po úzkých uličkách naplněných vůní kadidla a santalového dřeva, kolem obchodů plných orientálního zboží. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

 

14. 3. - úterý

Po snídani v hotelu  prohlídka Velké mešity sultána Qabuse postavené k 25. výročí jeho vlády roku 1995. Tato bohatě zdobená stavba je čtvrtou největší mešitou světa.  Naše cesta Ománem povede  podél pobřeží Ománského zálivu nedotčeného turismem a podél rozeklaných hor hřebenu Al Hadžar. Zastávka u geologického závrtu Hawijat Nadžm, v jehož průzračné vodě je možno si zaplavat. Výlet do oázy Wadi Tiwi, která je napájena horskými prameny. Odpoledne příjezd do Súru, který býval důležitým  přístavem v Zálivu. V Súru se dosud staví a jsou k vidění ománské plachetnice "dhow". Navštívíme starou loděnici, maják a venkovní muzeum ománských lodí. Ubytování a večeře ve 4* hotelu Sur Plaza v Súru. 

 

15. 3. - středa

Po snídani v hotelu odjezd do Wadi Bani Chalíd, napájeného vydatnými prameny. Údolí má po celý rok dostatek vody a tyrkysově zbarvené vodní nádrže lemované palmami lákají ke koupání, které je součástí našeho programu. Krajina se začne dramaticky měnit a odpoledne dorazíme do pouště Wahiba, která je součástí Velké ománské pouště. Duny se ve větru stále mění, stejně jako barvy dun. V poušti dosud žijí beduíni se svými stády velbloudů. Navštívíme jejich stany a seznámíme se s jejich kulturou. V poušti Wahiba zažijeme nefalšovanou pouštní romantiku. Večeře a nocleh jsou zajištěny v luxusním kempu  přímo v dunách. Komfortní ubytování ve vybavených dvoulůžkových stanech/chatkách  předčí vaše očekávání. Noční idyla pod hvězdnou oblohou v klidu pouště vás uchvátí.16. 3. - čtvrtek

Snídaně v kempu, po snídani se vydáme na cestu do opevněné vesnici Al Mudajríb, která je známá velkým počtem strážních věží.  Další zastávkou bude město Bahla, které je známé jako centrum černé  magie a čarodějů. Pevnost Bahla, která městu dominuje, je největší a nejstarší ománskou pevností. Prohlídka pevnosti. Dalším cílem cesty je hrad Džabrín, unikátní stavba ze 17. století s mimořádnou výzdobou. Návštěva hradu patří k vrcholným zážitkům cestování po Ománu.  Večer dorazíme do starobylého města Nizwa. Ubytování a večeře v  příjemném 3*  hotelu Al Diyar. 

 

17. 3. -  pátek

Po snídani v hotelu se vydáme na proslulé tržiště města Nizwa, kde se koná tradiční páteční dobytčí trh. Nizwa je nejlepším místem pro nákup zdobených ománských dýk "chandžarů", hliněných kadidelnic a chutných datlí. Nizwa, která bývala hlavním městem první ománské dynastie a sídlem imámů, se pyšní mohutnou pevností ze 17. století, z které je nádherný výhled na celé město. Prohlídka pevnosti. Odjezd do vesnice Al Hamra na úpatí pohoří Džebel Achdar. Hliněné patrové domy v Al Hamra patří mezi nejstarší zachovalé stavby v Ománu. Návštěva Bait al Safah, unikátního ománského domu. Z Al Hamra vyjedeme do horské vesnice Misfat Al Abriyeen. Prohlédneme si tuto horskou oázu a její terasovité zahrady a datlové háje. Návrat do města Nizwa, večeře a nocleh.

 

18. 3. - sobota

Po snídani  se z horské oblasti přesuneme opět na pobřeží. Cestou zastavení ve vesnici Birkat Al Mawz, která se na seznam kulturního dědictví UNESCO dostala pro svůj důmyslny starobylý zavlažovací systém zvaný faladž. Ve měste Barka navštívíme rezidenci ománských imámů Beit Na´ama. Odpoledne ubytování v hotelu s koupáním v moři, nocleh a večeře. 

 

19. 3. - neděle

Odlet z Maskatu v 08:00, přílet do Istanbulu ve 12:40, přílet do Prahy ve 14:35.

 

Cena:   49 900 Kč

 

 V ceně je zahrnuto: 

 • letecká doprava 
 • zavazadlo 30 kg, příruční zavazadlo 8 kg
 • doprava minibusem a terénními klimatizovanými vozy 
 • 7 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelích kategorie 4* a 3*
 • polopenze (snídaně a večeře) dle programu
 • vstupné uvedené v programu
 • doprovod českého odborného průvodce již z Prahy (Ludmila Tvrdoňová), doprovod místního průvodce v Ománu (česká spisovatelka a průvodkyně žijící v Ománu p. Pavla Koubek Slavětínská)
 • pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

 

V ceně není zahrnuto:

 • obědy (se zastávkami na oběd je v programu počítáno)
 • nápoje po večeři v hotelích
 • spropitné ve výši 40 USD (vybírá se na místě)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 8 500 Kč
 • cestovní pojištění 
 • případné testy na Covid (bude-li třeba)

 

Další důležité informace:

 • výklad v českém jazyce během celého zájezdu
 • velikost skupiny maximálně 18 osob
 • služby letecké společnosti Turkish Airlines
 • zájezd je koncipován jako poznávací zájezd s maximálním využitím času pro zážitky klientů. Nezařazujeme žádné volné dny, kterými se opticky snižuje cena zájezdu. Neplatíte již vstupné, to je zahrnuto v ceně zájezdu. Každý den máte vydatnou snídani a chutnou večeři. Navíc se destinaci věnujeme již od roku 2010, kdy jsme do Ománu, který byl v Česku téměř neznámý, vypravili první zájezd. Omán známe a trasa zájezdu je výsledkem našich dlouholetých zkušeností. 

 

 
Aktualizace: 22. 2. 2023

 

POŘADATELEM ZÁJEZDU JE CESTOVNÍ KANCELÁŘ LUDMILA TVRDOŇOVÁ - TILIA, IČO 46949739

Fotogalerie: © CK Tilia, Dreamstime.com 

 

Cestovní kancelář TILIA
U Hřiště 196/11,
625 00 Brno

Kontakty


Telefon:
530 311 708
Mobil:
602 851 313, 602 627 290
E-mail:
tilia@ck-tilia.cz

Další odkazy


 


Copyright © 2022 CK Tilia | Všechna práva vyhrazena | Created by SPWeb s.r.o.